מכלול

אודות החברה

מכלול משלבת הבנה פיננסית עמוקה לצד הבנת הפן הביצועי וההתמודדות התהליכיות שעומדות בפני יזם, ומספקת את הפתרון הנדרש מצד כל הנוגעים לעניין. מכלול מעמידה לרשות לקוחותיה ניסיון רב שנים, ויחד עם הלקוח החברה מתאימה חליפת מימון מלאה הכוללת את כל רכיבי המימון: הון בכיר, הון עצמי, ערבויות ופוליסות חוק מכר - הכל תחת קורת גג אחת.

הנהלת החברה

עסקאות התחדשות עירונית משנות את חוקי המשחק – לא רק בכל הנוגע למראה פני העיר העתידית, אלא גם בכל שקשור למימון. העסקות – תמ"א 38 ופינוי בינוי, הפכו לנפוצות במיוחד – בהיקפים של מאות פרויקטים בשנה ועל פי התחזיות, היקפן מתוך סך הפרויקטים בענף, רק ילך ויגדל.
לתוך המציאות הדינמית והמשתנה הזו, הוקמה חברת מכלול – חברה למימון וליווי של התחדשות עירונית ועסקאות קומבינציה. מכלול הוקמה ע״י איילת רוסק, אורי פז וירון בלנק, בשיתוף פעולה עם חברת הביטוח כלל שהנה אחד מהמוסדות הפיננסיים הגדולים במשק.

מכלול מעניקה חליפת מימון מלאה הכוללת את כל רכיבי המימון תחת קורת גג אחת

מכלול הינה גוף המימון היחידי בישראל שמשלב הבנה פיננסית עמוקה לצד הבנת הפן הביצועי וההתמודדות התהליכיות שעומדות בפני יזם ומספק את הפתרון הנדרש מצד כל הנוגעים לעניין. במכלול מבינים נדל״ן ומימון, מכירים לעומק את המורכבות העומדת בדרכן של החברות היזמיות ויודעים לספק את הפתרון המימוני הבלתי מתפשר והנכון ביותר עבור היזם ועבור בעלי הדירות. מכלול מעמידה לרשות לקוחותיה ניסיון מצטבר של עשרות שנים ויחד עם הלקוח החברה מתאימה חליפת מימון מלאה הכוללת את כל רכיבי המימון: הון בכיר, הון עצמי, ערבויות ופוליסות חוק מכר - הכל תחת קורת גג אחת.
מכלול מאופיינת במבנה ארגוני יעיל המאפשר זמן תגובה מהיר אשר חשוב מאוד ליזמים ולבעלי הדירות עצמם. אותם פרויקטים מורכבים צפויים לשינויים לאורך התהליך ומכאן שמתאימים לגופים גמישים ויצירתיים יותר, וכאן יתרונם הגדול של הגופים החוץ בנקאיים. מכלול הוקמה כדי לעשות בנקאות אחרת. 

במכלול ניסיון וידע בנקאי פיננסי מעמיק, עם אנשי מקצוע ותכנון שצברו ניסיון בתחום ההתחדשות העירונית

פרויקט תמ"א ו/או פינוי בינוי כולל מרכיב סגירת עסקה שאינו בהכרח מתאים לכל היזמים הוותיקים בענף הבנייה. היזם נדרש "למכור את עצמו" לדיירים בתהליך מורכב ולהחתים אותם על המיזם שלעיתים כולל היקף יח"ד קטן יחסית. כמו כן, מבנה הבטוחות למממן, בעיקר בתמ"א 38/1, מורכב בהשוואה לפרוייקטי ייזום בנייה קלאסיים, והיקף המימון קטן יחסית. כל זה, לצד העובדה שמדובר במקרים רבים ביזמים חדשים, חסרי ניסיון שאינם עתירי הון, מרתיע את הבנקים, ופרויקטים רבים שכבר עברו את שלב החתמת הדיירים והתכנון הראשוני לא מצליחים להגיע לסגירה פיננסית.
הפתרון הוא גוף מימון דו-ראשי, שילוב ניסיון וידע בנקאי פיננסי מעמיק, עם אנשי מקצוע ותכנון שצברו ניסיון בתחום התמ"א. זהו השילוב המנצח שמכלול גאה בו. מייסדי ומנהלי מכלול רואים את עצמם רצים למרחקים ארוכים, שותפים לצמיחה של הלקוחות ומחויבים להצלחת הפרויקטים. הצלחה של לקוחות היא לא רק סיסמה -- בחברה מאמינים בעסקאות התחדשות עירונית. מאמינים בעשיה היומיומית שבאה לבנות מחדש את ישראל ובעיקר מאמינים בלקוחות ורוצים לצמוח איתם.

השימוש באשראי החוץ בנקאי הפך לרווח יותר בשנים האחרונות ע"י יזמים מנוסים בענף וגם בקרב הציבור 

בעבר המימון החוץ בנקאי עסק בהלוואות מזנין (הלוואה להשלמת הון עצמי) בלבד. הלוואות אלו נחשבות להלוואות ברמת סיכון גבוהה ולכן הריבית בגינן גבוהה בהתאם. כיום חלק מהגופים החוץ בנקאיים מעניקים ללקוחות את מלוא המעטפת המימונית, קרי הלוואות מזנין, לצד חבילות מימון אשראי לליווי פרויקטים במחירים תחרותיים לבנקים. 
כל זה, הביא לכך שהשימוש באשראי החוץ בנקאי הפך לרווח יותר בשנים האחרונות גם ע"י יזמים ותיקים ומנוסים בענף, והוא הפך ללגיטימי יותר בקרב הציבור. כיום רוב היזמים, עוה"ד ובעלי הקרקע מבינים שמימון חוץ בנקאי מעניק חליפה מתאימה יותר לפרויקט הספציפי.

 

גורמי מימון נוספים:

close

לקביעת פגישה עם מכלול