Ruby Capital

אודות החברה

רובי קפיטל הוקמה על ידי שלושה שותפים מייסדים, בעלי ניסיון עסקי בינלאומי עשיר, אשר החליטו למנף את ניסיונם העשיר, הידע והיכולות הייחודיות, ולהקים פעילות בישראל. עיקר הפעילות של רובי קפיטל מתמקדת במימון חוץ-בנקאי לפרויקטי נדל"ן, במחירים תחרותיים בכל הקטגוריות בענף.

הנהלת החברה

רובי קפיטל הוקמה ב-2015, על ידי שלושה שותפים מייסדים, בעלי ניסיון עסקי בינלאומי עשיר בתחומים שונים: אילן רובינשטיין, גרשון שפירא ואנדרו מסטל. לאחר פעילות עסקית של עשרות שנים ברחבי העולם, בין היתר ביזמות נדל"ן ומימון נדל"ן בישראל ובעולם, החליטו המייסדים למנף את ניסיונם העשיר, הידע והיכולות הייחודיות, ולהקים פעילות בישראל, מתוך אמונה גדולה בענף הנדל"ן המקומי ובהצלחתו.
 
עיקר הפעילות של רובי קפיטל מתמקדת במימון חוץ-בנקאי לפרויקטי נדל"ן, במחירים תחרותיים בכל הקטגוריות הקיימות בענף. בנוסף, החברה מציעה גמישות, יצירתיות והבנה עסקית יוצאת דופן של הענף, כל זאת בתנאים תחרותיים ואטרקטיביים.
לרובי קפיטל פעילויות נוספות שאינן בתחום המימון החוץ-בנקאי, לרבות השקעות הון בפרויקטי נדל"ן בישראל ובחו"ל. 
 
כיום, רובי קפיטל מנהלת תיק הלוואות רחב ומגוון ובו הלוואות ליזמים ולקבוצות רכישה, בחוב בכיר לבנייה, הלוואות גישור, השלמות וחילוצי הון, לפרויקטים בתחומי המגורים, מסחר, משרדים ואחרים. מאז הקמתה, צמיחת החברה נעשתה באופן אורגני לחלוטין, כמעט ללא שיווק יזום, אלא בעיקר בהתבסס על המלצות מפה לאוזן בין השחקנים בשוק הנדל"ן הישראלי. צמיחתה של החברה, הובילה להקמת צוות רחב בעל נסיון רב בתחומי הנדל"ן והמימון, אשר מנהל את העסקאות במיומנות ובמקצוענות. 
האיתנות הפיננסית של השותפים מאפשרות לחברה להוציא לפועל עסקאות מורכבות, במהירות וביצירתיות. בנוסף, משקיעים פרטיים השקיעו בחברה והם שותפים לפעילותה מיום היווסדה. לאחרונה, החלה החברה לעבוד בשיתוף פעולה עם משקיע מוסדי גדול ומוכר.
 
הבנה של השוק ורוח יזמית-עסקית
הניסיון היזמי של השותפים המייסדים של רובי קפיטל מהווה יתרון משמעותי בשוק. האופי היזמי, לצד הניסיון העסקי הרב בישראל ובעולם, מקנים לחברה את היכולת לספק ללקוחותיה גמישות, יצירתיות,  יעילות והתאמת השירות לצרכים הספציפיים של הלקוח – Tailor Made. 
לאחרונה, חתמה החברה על עסקה מול יזם בפרבר מבוקש של ירושלים, למימון של קרקע אשר נרכשה מכונס נכסים. שווי הקרקע, אשר נקבע בדו"ח השמאי לצרכי מימון, היה נמוך משמעותית (בכ-30%) משווי השוק השמאי שלה , אשר נקבע במסגרת הניתוח של היזם ביחס לפוטנציאל התכנוני הטמון בה. 
כידוע, שווי שוק מבוסס לעיתים על הנחות ותחזיות, כך שהאתגר הגדול של המממן הוא להבין האם הוא ספקולטיבי, או שמא מבוסס על הנחות סבירות ומציאותיות. לאור הניסיון והידע הנדל"ני המעמיק של מנהלי החברה, ניתן היה לקבוע כי הערכתו של היזם סבירה והגיונית, והחברה סיפקה מימון ביחס לשווי השוק. עבור היזם, הגדלת המינוף מהווה יתרון משמעותי בקבלת האשראי. מצדה של רובי קפיטל, מדובר בהוכחה של הגמישות הרבה שמאפשר הניסיון היזמי והעסקי של החברה.
 
חשוב לא פחות – מבינים את האנשים מאחורי העסקאות

בנוסף להבנה של השוק והפוטנציאל העסקי, ברובי קפיטל מבינים כי בעסקת נדל"ן יש חשיבות רבה להבנה של האנשים העומדים מאחורי העסקה. כאשר מדובר למשל בקבוצת רכישה, בה מקובצים יחד הרבה אינדיבידואלים עם אמוציות ורגשות עמוקים כלפי הפרויקט, יש צורך להקשיב ללקוחות ולמצוא פתרונות ספציפיים שרק מערכות גמישות כמו של רובי קפיטל יכולות להוציא לפועל.  
לדוגמא, החברה עבדה מול קבוצת רכישה בפריים לוקיישן בעיר גדולה. חברי הקבצה כללו בעלי קרקע היסטוריים, לצד חברים שנכנסו לקבוצה בשלב מאוחר. בעלי הקרקע ההיסטוריים לא נדרשו למימון כלל, בעוד החברים החדשים הזדקקו למימון. במשך שנים רבות, חברי הקבוצה לא הצליחו להגיע להסכמות בנושא, וכך הפרויקט נותר תקוע. לאחר שנפגשו עם רובי קפיטל לפני כשנתיים, נמצא עבורם פתרון עסקי ומשפטי שהיה מקובל על כל חברי הקבוצה, וכך הפרויקט יצא לדרכו. בעזרת אינטליגנציה רגשית והבנת הצרכים השונים של חברי הקבוצה, הצליחו ברובי קפיטל להתגבר על הבעיות והמצוקות שלהם, באופן שאיפשר את קידום הפרויקט, הנמצא כיום בשלבי בנייה מתקדמים.
 
רובי קפיטל הוכיחה במהלך השנים כי באמצעות ידע וניסיון יזמי, בשילוב עם שירות מעולה ומחיר תחרותי, ניתן לקדם פרויקטים שונים ומורכבים בארץ ובעולם. תיק האשראי הצומח של החברה, מעיד יותר מכל על הצלחתה והפוטנציאל שלה בתור גורם מוביל בשוק האשראי החוץ-בנקאי.
 

גורמי מימון נוספים:

close

לקביעת פגישה עם Ruby Capital